Co ve volném čase a kam v okolí?

11 lyžařských středisek, 14 rozhleden, 8 zámků a hradů, 7 rybníků a přehrad, chráněná krajinná oblast o rozloze 362 km. Města Liberec, Jablonec, Tanvald. Celý rok je v Jizerských horách co dělat. A z Antonínova je to všude kousek.

Zima? Lyžařské areály na dohled a běžky

Zima v horách rovná se lyžování. V jedenácti lyžařských střediscích si užijete na udržovaných sjezdovkách, krajem se táhne slavná Jizerská magistrála pro ty, kdo mají raději běžky. Na své si v Jizerkách přijdou příznivci snowboardu, zkrátka nepřijdou ani děti - v každém ski centru jsou sjezdovky  pro malé a začínající lyžaře.

Na sjezdovku 400 metrů

Nejbližší lyžařský areál je několik set metrů od Maxovky – ski areál Bukovka nabízí tři vleky, druhou nejdelší sjezdovku Jizerských hor a večerní lyžování. V areálu najdete snowpark a školu snowboardingu, na běžkaře čekají dobře připravené běžecké tratě. Na Bukovku snadno dojdete pěšky, pokud přesto zvolíte auto – vedle areálu jsou dvě velká parkoviště.

Další lyžařské areály v okolí? Tanvaldský Špičák a Severák

Největším ski areálem Jizerských hor je Tanvaldský Špičák, který leží 2 km od Antonínova. Na Špičáku vás lankovka vyveze ke sjezdovkám pro pokročilé i začátečníky, k dispozici je 5 vleků, lyžuje se každý den do 21 hodin. Na Špičák jezdí z Josefova Dolu skibus. Pojedete autem? Na velkém parkovišti zaparkujete pohodlně i ve špičce. A zadarmo.

V lyžařském středisku Severák, vzdáleném 6 km, si užijí rodiny s dětmi – široké a bezpečné sjezdovky, včetně těch vysloveně dětských, škola lyžování, zábava na celý den. Stejně jako na Tanvaldský Špičák i na Severák jezdí z Josefova Dolu skibus. I tady zaparkujete zdarma.

Na běžkaře čeká nekonečná Jizerská magistrála

Nikde jinde se netěší běžkaři tolik do Pekla jako v Antonínově. Právě v Pekle najdou jedno z 20 nástupních míst Jizerské magistrály, která nabízí více než 155 km výborně upravených běžeckých tratí, na kterých se běhá i slavný závod Jizerská padesátka.

Aktuální sněhové zpravodajství? Zkuste například informační portál Kamzasněhem.cz.

Nezávazná rezervace Rezervujte celý objekt a získáte zajímavější ceny!

Co v Jizerských horách v létě?

Velká zahrada, ohniště, terasa na břehu Kamenice. Chcete o dovolené „pouze“ odpočívat? Nikdo a nic vás nenutí Maxovu boudu opouštět. Pokud ale rádi jezdíte na výlety, několik tipů pro vás máme. Už přímo v Josefově Dole doporučujeme dvě nepřehlédnutelné dominanty – Kostel Proměnění Páně a 500 let starou lípu.

Výlety pro pěší i cykloturisty

Okolí Antonínova nabízí nespočet turistických cílů pro pěší turisty i cyklisty. V Josefově Dole začíná i končí 2 km dlouhá naučná stezka Jedlový důl  s vodopády, z nichž ten nejvyšší má 12 metrů. Trasu zvládnou i děti. Cykloturisté se mohou vydat na výlety po značených i neznačených trasách v blízkém i vzdálenějším okolí.

Z turistických cílů, kam se dá bez zadýchání pohodlně dojít pěšky nebo dojet na kole, stojí za pozornost Přehrada Josefův Důl (2 km), největší přehrada v Jizerských horách, rozhledny Bramberk (2 km), Slovanka (2 km) nebo Královka (4 km).

Necelé 4 km od Antonínova leží známé rašeliniště Na Čihadle, neopomeňte navštívit protrženou přehradu Bílá Desná (5 km).

Více informací o výletech do okolí Josefova Dolu, včetně kilometráže, najdete na stránkách Josefův Důl - turistické zajímavosti.

Kam se podívat autem?

Na rodinný výlet třeba do Liberce (22 km), kde si děti užjí v ZOO s bílými tygry a známém aquaparku v zábavním centru Babylon. 15 km je z Antonínova do Jablonce nad Nisou, 5 km do Albrechtic nebo Tanvaldu. Program na několik dnů? Vypravte se na okružní jízdu po jizerských rozhlednách.

Nezávazná rezervace Rezervujte celý objekt a získáte zajímavější ceny!

Německo a Polsko? Doporučujeme především Žitavu

Z Antonínova není daleko ani do Polska či Německa, na polské straně si skvěle zalyžujete ve ski areálu Stóg Izerski. Při cestě do Německa nezapomeňte navštívit Žitavu, děti budou mít zábavu na celý den při výletu do dinoparku v Bautzenu (90 km).

Orientační vzdálenosti

  • Smržovka - 9 km
  • Jablonec - 15 km
  • Liberec - 22 km
  • Frýdlant - 38 km
  • Žitava - 44 km

Bude vás zajímat

Železniční stanice Josefův Důl - jízdní řád
Skibus (lyžařská sezóna) - jízdní řád
Cyklobus (léto) - jízdní řád
 
Líbí se vám Maxovka? Doporučte nás na Facebooku